Salı, Ağustos 09, 2011

zırvalık üzerine..


zırvalamak, sıcak suyun üzerine limon serpiştirmek gibir.

mayhoş denilen kıvamda gelir yerleşir zihinlere.. insan bir şeyler anlatma çabasında savurur kelimelerini.. el-kol bazen de bütün gövdesiyle ifade etmeye çabalar zihninde dönen limon zerreciklerini..

halbuki suya ilk ulaşan limon zerresi önceleri bulanıklaşır düştüğü yerde.. sonra hafiften kendisine çeki düzen veren zerrecik, tortular eşliğinde bardağın dibine doğru umutsuzca yol alır..

sudan alınacak ilk yudumda limonun ekşiliğine erişemeyiz çoğu zaman.. zira limon zerreleri bardağın dibinde dalgalanmayı beklemektedir.. 

bardağın dibinde uzunca bir süre yudumlanmayı bekleyen zerrecik, ilk sarsıntıda hızla yüzeye nüfuz ederek ikinci fırtta yanaklarının büzülmesine ve dilinin sulanmasına vesile olur..

varın gerisini siz düşünün gayri.. ister zırvalık deyin, ister başına güneş geçmiş senin deyin.. ama suyunuzdan limonu eksik etmeyin!

                                                                                                                                          


günün bilgisi: ramazan ayı, ay hareketlerine göre belirlenen bir aydır.. bu nedenden ötürüdür ki her yıl 10 ya da 11 gün önceden karşılıyoruz.. dolayısıyla bazen hem yaz mevsiminde hem de kış  mevsiminde oruç tutuyoruz..
günün şarkısı: God Put A Smile Upon Your Face - Coldplay

5 yorum:

 1. bilgi ve şarkı süperdi teşekkürler

  YanıtlaSil
 2. gunes basina gecmis olabilir ama zirvalamak kesinlikle degil. limon iyi breeze verir de .. de arayi cok aciyorsun sevgili sucuk ..

  YanıtlaSil
 3. [toprak] rica ederim, teşekkürler:)

  [Lô - Lâ] evet çok haklısın Lô-Lâ.. ara çok açılıyor.. ne kitap okuyorum ne de iki bişey karalıyorum.. umarım çok yakında sık sık buralarda olucam.. sevgilerle :)

  YanıtlaSil
 4. Bilgi için teşekkürler...

  YanıtlaSil

yok mu 0.7 ucu olan?

hiç fark etmez aslında 0,5 yada 0.9 olması..

orta kara olsun diye 0.7..

şayet kalem traşınız varsa, o da fena derecede iş görür :)

neyse işte, korkma.. yaklaş!..

?

Fotoğrafım
İstanbul, Tokat, Turkey
ben sezer; klasik uygulamalı, güdüsel bir hamle sonucu, anında dünyaya gelip, henüz olunmayan bir pratiğe zorunlu olarak itilmiş, nüfusa ilave bir insan..