Cumartesi, Haziran 16, 2012

metamorfoz..


insan tercihleriyle vardır ve tercihleriyle yaşamasını da bilmelidir..

çok olmuştur, bir çok tercih içinden birisine yönelmek zorunda kalmak.. hatta tercihten pişman bile olsak geri dönüşlerimiz nadir olmuştur.. diğer tercihteki belirsizliklerdir aslında geri adım atmamızı engelleyen..

bazen önümüzde tercihe dair bir esame bile yokken sürüklenip gidiyoruz.. ucu aydınlıkmış, karanlıkmış fark etmiyor.. gözler kararmış durumdadır.. deli cesaretinin kıvılcımları döner dimağında.. zihninin buhar gibi burnundan dışarıya doğru eridiğini zannedersin.. tam yığılıp kalacakken karanlık morarmaya başlar yavaştan.. kızıla çalar ve sapsarı bahara erişirsin sonra..

metamorfoz deniyor bu duruma.. yani doğum sancısı..

insan acıyla yoğurulmadan olgunlaşamıyor.. tamam bizler patlıcan değiliz ama kırağından çok mu uzaktayız zannediyorsunuz.. etrafa sevgi kelebekleri gibi gülücükler saçıp ben mutluyum efekti veren insanların saçını başını yolasım geliyor bazen.. ulen kofik, ne kadar beter durumda olduğunu aynaya bakınca görüyorsun.. ne diye yalandan gargara yapıyorsunuz.. 

önce mutsuzluğun zevkini çıkarıp yalnızlıkla boğuşmak gerek.. yoksa mutluluk dediğin karanlığın morarmaya başlamasıdır.. ama ansızın bir bulut gelir ve herşeyi b.k eder.. ardında güneş olduğunu bilirsin ama o üstüne üstüne yağar..

sonra şemsiye taşımaya başlarsın, yağmur her an geri gelecek diye.. sıcağın, güneşin ortasında elinde şemsiyenle dolanırken nerde bu yağmur dersin.. yağmurun ardındaki bulutla aranda garip bir bağ oluşur..

gel zaman git zaman.. ve sen şemsiyeni yanına almayı unutursun.. işte o an bulut gülümseyerek bütün meramını şangır şungur üzerine boşaltır.. sucuk gibi bina kenarlarına sürtüne sürtüne hayatın içine doğru yol alırsın.

bulutu da yağmuru da güneşi de.. hepsini seveceksin.. hayat bir tercihdir.. iki değil!

                                                                                                                  

günün bilgisi: tambora; endonezya'da bulunan dünyanın en büyük yanardağıdır kendileri.. 1815 yılında insanlık tarihindeki en büyük patlamanın yaşandığı yerdir.. ayrıca da dünya genelinde sıcaklıkların yaklaşık 10 derece değişmesine sebep olmuştur..

6 yorum:

 1. Bazen mutsuzluğumuzu kendimize bile itiraf etmekten çekiniriz,görmezden geliriz aynaya her baktığımızda yok yok herşey iyi olacak,ben iyiyim gibi telkinlerde bulunur yüzümüze maskeyi takar ve yol alırız.Mutsuzluk,güçsüzlük göstergesiymiş gibi aman kimseler bilmesin haydi gülümse...

  YanıtlaSil
 2. İnşallah hayat boyu doğru tercihler yapabiliriz.


  Görüşmek üzere

  www.bakbuharika.blogspot.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. her zaman doğru tercihler yapmak pek mümkün görünmüyor :/

   görüşürüz nasılsa :)

   Sil
 3. ah o tercihler ah nelerden etti.....
  http://tatlikiraz.blogspot.nl/

  YanıtlaSil

yok mu 0.7 ucu olan?

hiç fark etmez aslında 0,5 yada 0.9 olması..

orta kara olsun diye 0.7..

şayet kalem traşınız varsa, o da fena derecede iş görür :)

neyse işte, korkma.. yaklaş!..

?

Fotoğrafım
İstanbul, Tokat, Turkey
ben sezer; klasik uygulamalı, güdüsel bir hamle sonucu, anında dünyaya gelip, henüz olunmayan bir pratiğe zorunlu olarak itilmiş, nüfusa ilave bir insan..