Cuma, Ağustos 24, 2012

bozuk plak..


günler günleri kovalayıp duracak ve sen aynı notalarla, mıy mıy esneyip duracaksın.. 

bakınız eylül geliyor ve iddia ediyorum bir çoğumuz bülent ortaçgil'den eylül akşamı'nı dinleyeceğiz.. başında, ortasında, sonunda.. önemi yok.. "onca neden varken ve tam sırası gelmişken hiçbir şey yapmamışız, susmuşuzdur.." yinelenirken, içimizde bir yerlerde, o eylül akşamı'nda buluşup sessizce oturacağız..

sonra kasım gelecek.. ve börtü böcek, her renk boza çalacak.. koduğumun salatalıkları "kasımda aşk başkadır" diyecek ve sen çok değişik bir şeymiş gibi "allah allah, vay bee" diyeceksin.. kasım.. aşk..

derken aralık gelecek ve adamo'dan "her yerde kar var" mı dersin yoksa "karlar düşer düşer ben ağlarım" mı dersin bilmem ama içerin buzullaşacak epeyce bir süre..

şubat; 14. senfonisiyle ardında kalacak.. mart gelecek neden sonra.. kedilerin mır mır hırıltıları eşliğinde bahara kucak açacaksın.. 

gün nisan olacak.. ve belki de sen de 1 yaş daha büyüyeceksin.. yazı, güneşi anımsayacaksın.. 

mayıs.. haziran.. temmuz.. hep sıcaklardan şikayetçi olacaksın.. ağustos'ta kavrulacaksın.. belki de kutsal kâsen deniz suyuyla buluşacak.. hiç olmazsa bi' bele kadar dener çıkarsın!

ve eylül geldiğinde hep ekimle karıştıracağız.. sırf ortaçgil yüzünden! yapraklar düşmeye başlayacak.. ve sen gene ortaçgil'le mala bağlayacaksın.. 

"yollarımız hiç kesişmemiş şu eylül akşamı dışında.."

                                                                                                                 

günün bilgisi: paleografi; tarih boyunca kullanılmış olan alfabelerin çözümü ve günümüze taşınması amacıyla çeşitli çalışmaların yapıldığı alandır.. kısaca, eski yazı çeşitlerini inceleyen bilim dalıdır..

2 yorum:

  1. Merhaba blogunuzu yeni kesfettim ve hemen bu siteye katil kismindan basladim izlemeye:))
    Cok renkli ve zevkli bir blog olmus.
    Sizide benimkine beklerim
    komirra.blogspot.com

    YanıtlaSil

yok mu 0.7 ucu olan?

hiç fark etmez aslında 0,5 yada 0.9 olması..

orta kara olsun diye 0.7..

şayet kalem traşınız varsa, o da fena derecede iş görür :)

neyse işte, korkma.. yaklaş!..

?

Fotoğrafım
İstanbul, Tokat, Turkey
ben sezer; klasik uygulamalı, güdüsel bir hamle sonucu, anında dünyaya gelip, henüz olunmayan bir pratiğe zorunlu olarak itilmiş, nüfusa ilave bir insan..