Çarşamba, Eylül 18, 2013

uykusuzluk..


..

sağa dönüyorum olmuyor.. 

soluma hiç yatamıyorum zaten.. boşuna döndermeyin o tarafa.. 

yüzükoyun seriliyorum ara-dere.. nefesim, beyinimin kıvrımlarından sekerek dörtnala horultuya dönüşüyor.. uyuyamıyorum..

neden sonra s.king amcamın uykusuzluk romanı geliyor aklıma.. iyice debeleniyorum.. afakanlar, ecinler, osuruklar ve sonunda da umacılar bastırıyor.. duvara bir tırmık atıp sırtüstü seriliyorum bu defa..

..taksim tünelinden bozma duvar saati de kıpır kıpır bu akşam.. off olmuyor.. gözüm, sanki kibrit tutturulmuş gibi dimağıma basıyor ateşi.. uyuyamıyorum..

..sendeleyerek ayağa kalkıp odaları arşınlıyorum.. evde inceden karbon edasında derin rem uykuları.. bilmem kaçıncı evredeler.. kıçlarında pireler uçuşuyor yani.. kıskanıp dönüyorum; soluma hiç yatamadığım, sağ tarafına küstüğüm yatağıma.. sağımda duvar var da.. dargınız bu ara.. sus pus bana bakıyor sadece.. 

* * * * *

size osuruktan ama fiyakalı bir yazıyla tekrar merhaba deyip, ezan eşliğinde uyumaya gidiyorum canlar.. bildiğin yazıyorum işte tekrar.. hem de bol kinayeli bol osuruklu.. bol bol da saçmalamalı.. anladığından çok daha özü, basiti.. üstüne, hep görüp de fark edemediğiniz burnumu da karıştırıyorum.. evet evet.. pisliğim..

eeeh.. işte döndüm ben.. burdayım.. uyku tutmadıydı.. sanırım esniyorum.. merhaba sucuklu armut!

                                                                                                                     

günün bilgisi: plasebo etkisi; bu terim tıpta kullanılmaktadır.. hastanın alakasız bir ilacı, kendisini tedavi edeceğine inanarak kullanması ve neticede iyileşmesi sürecidir.. dilim döndüğünce şöyle açıklayayım; farzedin ki siz felaket derecede hastasınız ve biliyoruz ki bu hastalığınızın dermanı yok.. tıbbi olarak tüm çareler denenmiş ancak durumunuz umutsuz vaka.. ben doktorunuz olarak bir tarafımdan bir ilaç uyduruyorum ve sizi bu ilacın iyileştireceğine dair bir dünya edebiyat parçlayıp sizi ikna ediyorum.. ve siz gayet tabii inançlı bir şekilde size verdiğim ama sizin haberinizin olmadığı güzelim portakal şekerini su eşliğinde mideye indiriyorsunuz.. size verdiğim bir portakal şekeriydi.. ancak siz o kadar inandınız ki bu durum siz farkında bile omadan sizi tedavi etti.. bakınız plasebo etkisi :)

günün şarkısı: Placebo - Pure Morning

3 yorum:

  1. Seni seviyorum sevgilim yazin tipki digerleri gibi cok guzel olmus... gunaydin sana sevdigim sarkimi da koymussun gune placebo ile baslayacagim :)

    YanıtlaSil
  2. Merhaba,

    Bloğunuzu çok beğendim ve takipçiniz oldum. Sizi de bloğumda takipçi olmaya beklerim. Sevgiler

    https://mommyslifetime.blogspot.com/

    YanıtlaSil

yok mu 0.7 ucu olan?

hiç fark etmez aslında 0,5 yada 0.9 olması..

orta kara olsun diye 0.7..

şayet kalem traşınız varsa, o da fena derecede iş görür :)

neyse işte, korkma.. yaklaş!..

?

Fotoğrafım
İstanbul, Tokat, Turkey
ben sezer; klasik uygulamalı, güdüsel bir hamle sonucu, anında dünyaya gelip, henüz olunmayan bir pratiğe zorunlu olarak itilmiş, nüfusa ilave bir insan..