Cumartesi, Mayıs 10, 2014

galiba hamama gitmeliyim!gözlerim kan çanağı.. burnumun tam orta yerinde, kemiğe montajlanmış bir sivilce peydah oldu.. ama olsun gözlerim yine de kan çanağı.. yorgunum..

havaların anası nadasa alınmış gibi.. kafayı tırlatmayan kesin kıçını üşütür bu buhranın ortasında.. mayıs'tan mıdır bilinmez ama çiçekler yeşermiş.. ama olsun.. hava, külaha konan tezek kıvamında.. 

ulen kaç gündür bir soluk alamadım şurada.. içine nane koduğumun müşterileri.. alayı arıza mangasının son neferi.. beni çıldırtmak üzere ayarlanmış, ayarsızlar! lan otel burası, otel! sıçmık suratlı, güftesi bozuk berduşlar! ulan tatile bela aramaya mı geldiniz!

şimdi size madde madde saysam hadi ordan, bi' s.ktir git! ve bilimum özverili kelimeleri dökersiniz bana.. ahanda madde madde başımdan son birkaç günde geçen medeniyetler çatışmalarını yansıtıyorum..

günlerden son günler..

  •  che pasaportlu anne kız.. yani isviçreli.. 15 odayız biz.. doluyuz.. yolda kavgaya tutuşmuşmuşlar.. yaşları 80'e 60.. suratları mayın tarlası! zaten elinin körü bi' saatte uçaktan inip geldiler.. ulan ne ara kavga ettiniz! menapozunuz bile eski toprak!! check-in işlemlerini şipşak 17 saniyede tamamladım! odalarına çıkarmam 30 saniye! merdivende başladılar fransız aksanlarıyla! zis ziss ee jö mü le ee .. ananın! tutturdu öteki "ben bunla aynı odada kalmam diye.." saat ebesinin zillerini çalıyor.. kaç oğlum sezer.. vur şunları kaç! odaya attığım gibi çantaları 4er 4 er iniyorum merdivenleri! sabah tek celse de boşadım bunları!
  • öküzden bozma bir avusturyalı.. yolda çantasının kulpunu kırmış.. check-in'lerini yaptm odaya soktum..  gerisin geriye geldiler.. adam çantasını önüme attı gayet en hayvani dışkılarıyla! yap getir odama koy! zaten avea bi' dünya olan beyin loblarım, çantaya bildiğin gelişine çaktı voleyi! karısı da yanında.. korktular.. şekeri alınmış çocuk gibi süzüldüler odalarına.. ertesi sabah bana çikolata verdiler.. hard seviyorlar demek ki!
  • bi' güzide fransız çifti.. odanın orta yerinde dikilmişler.. mal mal düşünüyorlar.. burası neden karanlık! allahım delirecem! ışığı yaktım, odayı ateşe verdim kaçtım!!
  • polon asıllı, babası isviçreli kendisi ne bok olduğu belirsiz bir paranoyak aşifte.. daha merdivenlerden çıkarken odamı beğenmedim dedi ya la!! çüş, ayı! bi' odayı görseydin.. 4 günde 3 kez oda değiştirdi ve sonunda düğün alayıyla uğurladık otelden! günde abartısız 20 bardak lavazza kahve içen bir karıdan bahsediyoruz.. sağ gözüyle bana bakarken, sol gözüyle yerleri inceliyordu.. ilk defa korktum!
  • karşı otelde mustafa abi var.. yanında soluk alayım dedim.. gözüm kameralarına takıldı.. takılmaz olaydı! terasda full hd yayındayız! bir beyin entarisi geçirmiş amerikanyalı teyze.. tam 10 dakika damacananın başında dikildi.. bir eğildi bir kalktı, çıkamadı işin içinden! lan! öldürecem kendimi! birşey bulmuş gibi telefona sarıldı ve resepsiyonu aradı.. buradan nasıl su içiyoruz! mustafa abi sabırlı adam.. uygulamalı gösterdi kadına.. bir bardak verip hızla uzaklaştı.. o inerken kadın halen damacanayı inceliyordu!!
  • arjantinli bir çift.. kadının surat bület ersoy gibi! işlemlerini yaptım odalarına soktum.. tam o check-in'ler bitti diycem.. herif valiziyle dikildi karşıma! lan n'oldu amk! karısıyla kavga etmiş!!! lan  odaya sokmam 15 saniye.. odadan çıktım resepsiyona geldim.. aradan taş çatlasa 40 saniye daha geçse.. ulan sizi beni delirtmek için mi yolladılar! yer olmasına rağmen yerimiz yok dedim başka.. adam blöfü gördü ve çantasini alarak karanlığa karıştı! sabah işbaşı yaptığımda kol kola odadan çıktılar!!! hay ananızın! gareziniz bana mı lan!
  • tek bir tane sorunsuz fransız müşterimiz vardı.. ağzı var dili yok.. hatta teşekkür filan ettiler.. çok güzel otel, very kindsınız filan falan.. anladım.. geliyor birşeyler! odamın camını açamadım, bunun için "réduction" yapmalısınız dedi ya la!! yani indirim istiyor haspam!! olduğum yerde dikildim kaldım birkaç saniye.. ben onlara, onlar da bana baktılar.. dokunsalar ağlıcam.. bu da mı gol değil bee.. bu da mı!! klasik fransız oyunları.. soktum bunları odaya.. hangi cam dedim! elimi uzattım kolu çevirdim.. açıldı cam! sonra aksanına sıçtığımın malı "aa deco.. sörry.. tıgrabiyen.. jö möö.." lan s.ktir git!..
  • bir mal kadın destanı var son olarak.. oda değiştirecek.. biliyor.. kırk kere de hatırlattım.. sonra dışarı çıkacak.. anahtarını uzattı.. ben çantalarımı toparladım bir araya koydum.. siz odamı değiştirisiniz dedi.. ulan dedim ne iyi kadın.. toparlamış herşeyini.. teşekkür ettim aldım anahtarı.. bu mal karı çıkmadı oturdu resepsiyona.. ben de aldım anahtarı odaya çıktım, çantaları alıcam.. çünkü oda temizlenmesi lazım, yakın zamanda odaya check-in gelecek.. slow motion'da kapıyı araladım.. allahım bu ne!! öleydim daha iyi! allahım ölmek istiyorum.. allahım günahım ne.. off öldüm sayın siz.. ölüyüm o anda.. tamam len sabırsızlanma.. kadın sen bir çanta dolusu rengarenk slip donu yıka, odanın her tarafına as!!!! her taraf fosforlu don! allahım ölecem ya! bu ne ya! her tarafta bir ıslaklık, küflü bir koku.. karı odayı laundry servise çevirmiş.. gerisin geri indim.. sinirli bir şekilde.. dedim bu ne rezalet.. hani çantanızı toplamıştınız?? ortalık salı pazarı lan! kadın o kaba alman aksanıyla gözlerini şişirere "" aaa ben onları toplamamış mıyım.. hay allah görmemişim" edasında mıygıy yaparak çıktı odaya!! ulan abartısız 10 tane donu ne bulduysan üzerine asmışşsın! allahım o fosforlu donlar kabusum oldu! gözümün feneri söndü!!!
hadi sen şimdi bana sen abartıyorsun de.. BSG de.. cafer'in çilesini geçtim bu hafta.. neyse ki tatile giden arkadaş gelecek ve tatile çıkacam bir sonraki yazımda tanısacağınız yarenimle.. biraz ayılmam lazım.. bayılsam da olur.. bi' süre ya.. sdece bir an.. küçücük, nokta kadar.. lan tamam uyusam da olur, deliksiz!

                                                                                                          

günün bilgisi: natır ve tellak; hamamda çalışan ve müşterileri keseleyen, yıkayan bayanlara natır, erkeklere ise tellak denilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

yok mu 0.7 ucu olan?

hiç fark etmez aslında 0,5 yada 0.9 olması..

orta kara olsun diye 0.7..

şayet kalem traşınız varsa, o da fena derecede iş görür :)

neyse işte, korkma.. yaklaş!..

?

Fotoğrafım
İstanbul, Tokat, Turkey
ben sezer; klasik uygulamalı, güdüsel bir hamle sonucu, anında dünyaya gelip, henüz olunmayan bir pratiğe zorunlu olarak itilmiş, nüfusa ilave bir insan..