Cuma, Nisan 01, 2011

bir nisan..

bir nisan 87.. şakayla karışık ilk pışpışla hayata nefes açmşım..

ve bugün 24'ü gösteriyor ibre.. henüz on yaşıma bile gelmemişken büyümek için sürekli çaba sarfederdim.. hemen büyümek adam olmak.. b.k vardı büyüdük!.. bedenen büyüsem de içim halen on yaşında.. halen bisiklete binebilmek, misketlerimle konuşabilmek için odama kapanıyorum.. bazen sayfa aralarından yaralı-bereli dizlerim göze çarpıyor.. sonra pantolonlarımın hepsi dizden yamalı.. 

vakt-i evvelinde "20'sinden sonrasını sayamıyor insan" demişti peder.. bir kez daha haklı çıktı.. bir kez daha..

büyümek aslında o kadar da kötü değil len.. yok kötü.. yok yok iyi.. ooff.. ne bileyim işte.. uydurmuşlar bir takvim bizde günü geldiğinde yaprak kopartıp duruyoruz.. hiçte sevmem bu konuları ama şimdilik yazacak pekte bir şey yok.. o mahkeme kararını her gün gördükçe içimden hiç bir şey yazmak gelmiyor..  ne bir satır okuyorum elimdeki kitaptan ne de başka bir cacık.. hayatımda değişen tek şey sadece yaşım.. uzun bir süredir tek düzeliğin içinde boğulup duruyorum.. yakında radikal kararlar almazsam ömrümün sonuna kadar böyle yaşamaktan korkuyorum..

sevmiyorum arkadaş sürekli çalışmayı.. ben küçücük sandalımla sabahın köründe suların koynuna atlamak ve zifiri karanlıklarda bata çıka gelen sandalımla geri dönmek istiyorum.. uzun süre elimdeki kitaba yumulup bir çırpıda bitirmek, yasaksız! dilediğince esnemek istiyorum.. 

çantamı sırtlanıp yeni yaşamlara kucak açmak, yeni güne yeni baharlara başka başka seslerin dalgalandığı sabahlarda uyanmak istiyorum.. 

çok mu istiyorum bilmiyorum ama ufacık bir kulübe, sessiz sakin bir koy, bir de sandal yeter bunlara.. ama insan ha deyince de asılamıyor küreklere.. sürekli bulutların dağılmasını bekliyor..

neyse işte.. 24'te olduk sonunda.. hayattan sadece huzur diliyorum.. ihtiyacımız olan tek şey o..

hep beraber nice mutlu sabahlara :)

                                                                                                                                           

günün bilgisi: avustralya'da kangurular'ın yenildiğini biliyor muydunuz? canlı/orjinal tanıklarından dinlediğim kadarıyla; kangurular'ın eti oldukça lezzetliymiş.. onların ana menüsünde yer alan bu hayvanın, güçlü kasları nedeniyle uzun süre pişirilmesi gerekiyormuş.. ayrıca çok masum görünen bu kangurular'ın bir çoğu öldürücü boyutlara ulaşan tekmelere sahipmiş ve son yıllar içinde bir çok avustralya'lı bu tekmelerle hayatlarını kaybetmişler..

7 yorum:

 1. Yeni ya$in kutlu olsun s'ius:)

  YanıtlaSil
 2. gecmi$ ya$ günün kutlu mutlu olsun s´ius :) gec oldu affet...

  tüm dileklerinin ve arzularinin gercekle$mesi ve özellikle "huzurun" senin olmasi dilegiyle, nice yillara :)

  (Aquila)

  YanıtlaSil
 3. [Rory) teşekkür ederim rory :)

  [Aquila] ne demek esra :) çok teşekkürler.. hep beraber nice yıllara :)

  YanıtlaSil
 4. 24 oldum diye bu kadar hüzünlenmek neden?Şu rakkamı tersten oku o işte benim yaşım...ve hala kendimi yolun başında hissediyorum...biraz daha yavaş isyan et bakalım evlat!!!
  Bu arada yeni yaşın mutlu olsun.

  YanıtlaSil
 5. [KURŞUN KALEM] psikolojik sınırı aştım diye sanırım bu serzeniş.. evlen artık baskıları artışa geçince insan "noluyor len" diyor.. daha taze misket kovalarken bir anda büyüdüm muamelesini kaldıramıyorum..

  eğer yolun sürekli dönemeçli olduğunu düşünürsek, zaten hep başındayız demektir.. umarım her virajı hasarsız atlatırız :p

  güzel temennilerin için çok teşekkürler.. ben bi süt içip gelicem :)

  YanıtlaSil
 6. sen gireli baya olmuş aslında,alışmışsındır bile yeni yaşına..her yaşın bir güzelliği wazrdır derler ya.ben inanırım buna..halen 10yaşında olsaydın hiç bira içmemiş,arkadaşlarınla tatile çıkmamış,kusana kadar sarhoş olmamış,arabayala giderken güzel bir müzikle rüzgarı hissetmemiş we güzel bi kızın dudaklarını tadına bakmamış olacaktın..yaşını yaşa ;)

  YanıtlaSil
 7. [Deli Köşesi] teşekkürler.. tabiki herşey zamanında güzel..

  aslında yaşa filan pek aldırdığım yok.. benim serzenişim zamanın akıp yitişine.. yokmu bunun bi kumandası.. gitgide yiteceğimize, basıp durdursak bi yerlerinde ve orda kaybolup gitsek :/

  YanıtlaSil

yok mu 0.7 ucu olan?

hiç fark etmez aslında 0,5 yada 0.9 olması..

orta kara olsun diye 0.7..

şayet kalem traşınız varsa, o da fena derecede iş görür :)

neyse işte, korkma.. yaklaş!..

?

Fotoğrafım
İstanbul, Tokat, Turkey
ben sezer; klasik uygulamalı, güdüsel bir hamle sonucu, anında dünyaya gelip, henüz olunmayan bir pratiğe zorunlu olarak itilmiş, nüfusa ilave bir insan..