Pazar, Nisan 24, 2011

osuruktan teyyare..


bakınız nisan geçiyor.. bahar kendini yavaşça ılımandıracağına titretip duruyor bi tişört bi pantolon gezenleri.. anlamıyorum ki.. bu küresel zımbırtılar ne kadar daha devam eder böyle bilinmez ama, bir avuç insan, kürkseverlere atıfta bulunup analarını pek bi güzel yad ederek çıplak protestolar düzenliyorlar.. hatta kendini ağaç kesilmesin diye haftalarca ağaçlara zincirleyenler bile var.. 

sonuç.. sonuç mu? tabiki osuruk.. osuran osurduğuyla kalmakla birlikte bide kendi kokusunun içinde boğulup organizması değişiyor ve panter emelleşiyor.. bir bakıma emeline alet oluyor.. kantarın topuzu kaçmak bi yere şemsiye tersten içeri kayıyor.. haliyle insanlar artık iplemiyor yolda yatan kedi leşlerini.. her sabah burnunu tuta tuta ilerliyor işine.. bazıları da ayrı bi eksene kaymış habire karı kız kesiyor!.. haydaa ne alaka şimd!i!  sen bize hayvan mı demek istiyorsun? la gitte aristo'ya sor bunları bırak şimdi peşimi.. nerden girdik nereye kaydı konu.. çok merak ediyorum nasıl ve nereye bağlanıcak bu teyyarenin kanatları.. işalla hava basıncına denk gelmez.. yoksa kusucam şimdi..

neyse.. bakınız nisandan girmişiz mevzuya.. çiçek, böcek.. iyi güzelde anasını sittiniz len istanbul'un.. her taraf harfiyat alanı gibi.. şu koskoca sultanahmet'e cankurtaran'dan gitmek için bütün hipodrom'u tavaf etmeniz gerekiz.. oraya çekmişler bitane egzantirik tehlike bandı.. süzük turistlerde bi boklar oluyor heralde diye etrafında fotoğraf çekinip duruyorlar.. haa üstüne bide paskalya'yla lale festivali'ni de üst üste bindiren sivri zekalı yöneticilerimiz turnayı götünden avlamaya devam ediyor.. ulen turisti siteceksen böyle şeylere gerek yok.. belli amacınız turistler yolmak.. her köşe başındaki barları saat 12den sonra kapatacağınıza bırakın adamlar çalışsın.. bizde sebepleniriz arada!?!

neyse gene boka sardı mevzu.. nisan - küresel ısınma - panter emel - adi yöneticiler ve de sultanahmet.. işte bu beşgenin ne kadar ortak bir yönü olmasada bütün gün bunlara sinirlenip durdum.. bu zihin accayip bişey.. biraz sonrada neden fener yenilmedi diye hayıflanıp üstüne buz gibi bi bira içicem.. haa arada birde yoldan geçen turisleri süzerim.. bellimi olur belki yardım isterler!

                                                                                                                                           


günün bilgisi: Osmanlı Devleti'nde hiç çocuğu olmayan padişahlar; II. Süleyman, I. Mahmud, III. Osman, III. Selim ve I. Mustafa'dır.
günün şarkısı: Sad Brad Smith - Help Yourself 

resim: http://www.sadbradsmith.com/

4 yorum:

 1. Aga nisanı bırak ; Mayısın derisini yüzdük , yarıladık .. Hala soğuk burası..Montla geziyoz yaw sanki aralık ayı....
  Bu arada çıplak protesto'da 'FEMEN' favorimdir.

  YanıtlaSil
 2. [uFuKSr] bunların hepsi küresel osurukların yüzünden ufukcum.. nisan ayında kıçımızın donabileceğini ilk bu sene gördüm!

  YanıtlaSil
 3. [Deli Kızın Sihirli Sandığı] teşekkürler :)

  YanıtlaSil

yok mu 0.7 ucu olan?

hiç fark etmez aslında 0,5 yada 0.9 olması..

orta kara olsun diye 0.7..

şayet kalem traşınız varsa, o da fena derecede iş görür :)

neyse işte, korkma.. yaklaş!..

?

Fotoğrafım
İstanbul, Tokat, Turkey
ben sezer; klasik uygulamalı, güdüsel bir hamle sonucu, anında dünyaya gelip, henüz olunmayan bir pratiğe zorunlu olarak itilmiş, nüfusa ilave bir insan..