Cuma, Kasım 30, 2012

çaaat!..


ben şu, ben bu.. soldan şöyle, sağdan böyle.. kem küm.. bırak ulen bıdı bıdı.. çok gazelden üflemiycem bu sefer.. bak dinle..

yutkunduğumuz fikirlerin mumunda eriyor beden-i abidemiz.. sen cilalarken üzerine pudra şekeri serpiştirilip matlaştırılmaya çalışılıyor.. ama şeker eridikten sonra parlamasının yanı sıra daha bir yapışkanımsı oluyor..

...çok şeyim yok benim.. çok şeye ihtiyacım da.. ama otururuz, ben sana; cimbom'u, kitaplarımı ve de kedilerimi anlatabilirim.. çok da önemli değil anlaman.. zira bu benim.. bana yetecek olan..

ara ara afakanların bastığı oluryor.. sana olmuyor mu? her şey tersine giderken, yolun yanlış yerinde durduğunu fark edip karşıya zıpladığın da oluyordur.. yeme şimdi bizi.. 

bazen rüyalarının bile saçmalığına şaşıp kalıyorsundur mutlaka.. o kadar saçmalar ki çoğu zaman uyandığında ne gördüğünü hatırlamazsın bile.. muhtemel zırvalık: "kıçın açıkta kalmıştır.."

olur olmaz şeylere hamurunu elediğin oluyordur.. kuruyup donar eleğin içinde.. un değil ki bu, asıp kenara elini eteğini çekesin.. 

kendinden çok başkalarını düşünüp yalandan hırpalarsın kendini.. küçük bir gülümseme içini eritip boşa emek vermediğini gösterecekken olmaz öyle işte.. hep bir gedik kalır dişlilerinin ardında.. mutlaka bir fındık parçası sıkışıp kalır orada.. gün gelir diline gelir o parça ve sen yutamazsın.. bu defa boğazına takılmıştır..

çantamı sırtlanıp uzayasım geliyor inceden.. o keşfetme duygum kabarıp duruyor içimde.. ama sonra s*ktir et, zamanı değil diyorum.. içimde büzülüp küçülüyor meramım.. çantamı sessizce kenara bırakıyorum.. taa ki o heyecan yeniden gözlerimden süzülene dek..

ama gel gör ki; " bazen midene oturduğu da oluyor suretinin ortasına da!.."

                                                                                                                      

günün bilgisi: uzayda yetiştirilen ilk bitki; patatestir.. 1995 yılında nasa tarafından yetiştirilmiştir..
günü şarkısı: Hayko Cepkin - Platonik (Elektronik)

3 yorum:

 1. daha sık yazmalısın.he bu arada iznin vs sormdım ama twittera attım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çoook haklısın.. hem de çok.. çok boşladım yazmayı.. okumayı da üstelik.. ama artık toparlıycam söz :p twitter'da paylaşacak kadar beğendiysen ben teşekkür ederim, sormak da ne demek :)

   Sil
 2. merhaba,blogunuzu yeni keşfettim ve takipteyim :)banada beklerım
  http://benlimoda.blogspot.com/

  YanıtlaSil

yok mu 0.7 ucu olan?

hiç fark etmez aslında 0,5 yada 0.9 olması..

orta kara olsun diye 0.7..

şayet kalem traşınız varsa, o da fena derecede iş görür :)

neyse işte, korkma.. yaklaş!..

?

Fotoğrafım
İstanbul, Tokat, Turkey
ben sezer; klasik uygulamalı, güdüsel bir hamle sonucu, anında dünyaya gelip, henüz olunmayan bir pratiğe zorunlu olarak itilmiş, nüfusa ilave bir insan..