Perşembe, Şubat 07, 2013

sencileyin..


duramıyor zaman denen o sığ kavramın içinde düşüncelerimiz.. ele avuca sığamıyor üstelik.. bazen bir gökdelenin zembillerine tutunarak zemine çakılıyor.. bazen de rüzgarla cebelleşen kelebekler gibi en ucuna..

şimdi ayaklarımı uzatsam, sayfaları gıcırdayan kitaplara yumulsam diyorum hani.. içim gıcıklanıveriyor.. neden sonra boş veriyorum.. nasılsa yarın okurum!

şu köşedeki simitçiye kadar gidip de bir simit-çay yapamıyorum uzun zamandır.. ev daha yakın geliyor mesela.. yol gözümde büyüyor.. boş veriyorum.. çaya ekmek banıyorum..

ben ben olamıyorum çoğu zaman.. çişeleyen yağmura karışıp gidiyor kelebeğimin renkleri..

                                                                                                                      

günün bilgisi: nirvana; sanskrit dilinde "dışarı" anlamına gelen "nir" ve "esmek, üflemek, nefes vermek" anlamındaki "va" sözcüklerinden türetilmiş olup, doğu literatüründe ve mistizminde manevi kurtuluşu belirtmektedir.. tam olarak sözcük anlamına bakıldığında karşımıza; "dışarı esmiş", "dışarıya üflemiş" çıkmaktadır..
günün şarkısı: Birsen Tezer - Ne Tuhaf

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

yok mu 0.7 ucu olan?

hiç fark etmez aslında 0,5 yada 0.9 olması..

orta kara olsun diye 0.7..

şayet kalem traşınız varsa, o da fena derecede iş görür :)

neyse işte, korkma.. yaklaş!..

?

Fotoğrafım
İstanbul, Tokat, Turkey
ben sezer; klasik uygulamalı, güdüsel bir hamle sonucu, anında dünyaya gelip, henüz olunmayan bir pratiğe zorunlu olarak itilmiş, nüfusa ilave bir insan..